DOK Solutions Lanka, ISO 27001 සහතිකයෙන් පිදුම් ලබයි.

 DOK Solutions Lanka යනු, සිය තොරතුරු කළමනාකරණ සේවාවන් සහ ලේඛන සංරක්ෂණ සේවාවන් රාජ්‍ය හා පෞද්ගලික ආයතන වෙත සපයනු ලබන ප්‍රමුඛ පෙළේ ආයතනයක් වන අතර ඔවුන් සිය උසස් ප්‍රමිතීන් ඉහළ නැංවීම සහ තොරතුරු ආරක්ෂණයේ හොඳම භාවිතයන් යොදාගැනීම හේතුවෙන් ISO 27001 සහතිකයෙන් පිදුම් ලබන ලදී. ISO 27001 යනු තොරතුරු ආරක්ෂණ කළමනාකරණ පද්ධති පිළිබඳ ජාත්‍යන්තර සම්මතයක් වන අතර ගනුදෙනුකරුවන්ගේ දත්ත/තොරතුරු හසුරුවන සමාගම් සඳහා උපකාරී වන හොඳම මෙවලම් වලින් එකකි.

මෙම සහතිකය මගින්, DOK Solutionsහි ගෝලීය වශයෙන් පිළිගත් ප්‍රමිතීන්ට අනුකූලව පාරිභෝගිකයින්ගේ වටිනා තොරතුරු ආරක්ෂාව සහ රහස්‍යභාවය සුරැකීම පිළිබඳ සමාගමේ ප්‍රතිඥාව තවදුරටත් ශක්තිමත් කරයි. ISO 27001 සහතිකය ව්‍යාපාර පාලනය කරන අංගයක් ලෙස ක්‍රියා කරන අතර ප්‍රතිපත්ති, පාලන සහ සුදුසු අවදානම් තක්සේරු කිරීම් මගින් තොරතුරු වත්කම්/සංවේදී දත්ත අඛණ්ඩව වැඩිදියුණු කිරීම, සංවර්ධනය කිරීම සහ ආරක්ෂා කිරීම හරහා ව්‍යාපාරයට පහසුකම් සපයයි. මෙම සහතිකය මගින්, තොරතුරුවල සුරක්ෂිතතාව කළමනාකරණය කෙරෙහි සමාගම ඉහළ අවධානයක් යොමු කරන බවට සැපයුම්කරුවන්, පාර්ශ්වකරුවන් සහ ගනුදෙනුකරුවන් වෙත තවදුරටත් තහවුරු කරයි. තව ද, ව්‍යාපාරය අවදානමට නිරාවරණය වීමෙන් ආරක්ෂා කරන අතරම නව අවස්ථා රාශියක් පෝෂණය කරමින් සිය සේවාදායකයින්ගේ තොරතුරු වත්කම්/දත්ත සහ බුද්ධිමය දේපල කළමනාකරණය කිරීම සඳහා සංවිධානයක විශ්වසනීයත්වය තවදුරටත් ශක්තිමත් කරයි.

DOK Solutions හි ප්‍රධාන මෙහෙයුම් නිලධාරිනී, ප්‍රබෝධනී වනිගසුන්දර මහත්මිය මෙසේ සිය අදහස් දක්වයි: “අප වෙළඳපලට පැමිණ වසර 11ක් ඇතුළත ISO 27001 සහතිකය ලබාගැනීමට හැකි වීම පිළිබදව අප බෙහෙවින් සතුටට පත් වෙනවා. මෙම සහතිකය මගින් පාරිභෝගිකයන්ගේ තොරතුරු ආරක්ෂා කිරීම පිලිබඳව අපගේ ඇති කැපවීම සහ අප ඉදිරිපත් කරන විසඳුම්වල ප්‍රායෝගික සහ නිවැරදි බව ද පෙන්වාදෙනවා. ව්‍යාපාරකින් තවත් ව්‍යාපාරයක් (B2B) සඳහා සපයන සේවාවලදී ගනුදෙනුකරුවන්ට ඔවුන්ගේ වාර්තා වෙත පහසුවෙන් ප්‍රවේශ වීමට ඉඩ ලබාදීම පමණක් නොව, අවශ්‍ය පාලනයන් සහිත තොරතුරු ආරක්ෂණ කඩකිරීම් වැලැක්වීම ද වැදගත්වන බව අපි විශ්වාස කරනවා. පාරිභෝගික තොරතුරු ආරක්ෂා කිරීම උදෙසා අප පද්ධතිවල පවතින නිවැරදි බව මෙම  ISO 27001 සහතිකය මගින් පෙන්වාදෙනවා.”

DOK Solutionsතත්ත්ව සහතික ප්‍රධානී ජනුක කුලරත්න මහතා පවසන්නේ “තොරතුරුවල ආරක්ෂාව ඕනෑම සංවිධානයකට ඉතා වැදගත් වන අතර, ප්‍රධාන වශයෙන් සේවාදායක තොරතුරු හසුරුවන සමාගමක් ලෙස, DOK Solutionsවන අපි ඔවුන්ගේ තොරතුරු ආරක්ෂා කිරීම සඳහා හොඳම විසඳුම ලෙස ISO 27001 තෝරා ගත්තා. මෙය අප විසින් ලබාගත් තවත් එක් සහතිකයකට එහා ගිය, අපේ සේවාදායකයන් තුළ අප කෙරෙහි ඇති විශ්වාසය තව තවත් තහවුරු කිරීමේ මූලිකම අඩිතාලමයි.”

2010 දී පිහිටුවන ලද, DOK Solutionsශ්‍රී ලංකා රාජ්‍ය සහ පෞද්ගලික අංශයේ ආයතන සඳහා ලේඛන සංරක්ෂණය කිරීම (Physical archiving)” ලේඛන පරිලෝකනය සහ ඩිජිටල් ලේඛනගත කිරීම (Document Scanning and Digital Archiving)” දත්ත ග්‍රහණය කිරීම (Insurance Policy Management), රක්ෂණ ප්‍රතිපත්ති කළමනාකරණය (Data Capturing)” සහ සිය සේවාවන් වෙනත් ව්‍යාපාර සදහා සැපයීම ඇතුළුව පුළුල් පරාසයක ලේඛන කළමනාකරණ සේවා සපයයි. සමාගම සතුව, ISO 27001 සඳහා විගණනය කර, සහතික කර ඇති ලේඛන ඩිජිටල්කරණය සහ දත්ත ඇතුළත් කිරීමේ මධ්‍යස්ථානයක් ඇතුළු නවීනතම ලේඛන සංරක්ෂිත ගබඩා 03ක් සහ අංගසම්පූර්ණ ගබඩාවක් පවතියි. පසුගිය දශකය තුළ සමාගම සිය මෙහෙයුම් ක්‍රමයෙන් 21% ක සංයුක්ත වාර්ෂික වර්ධන වේගයක් (CAGR) සමඟ ස්ථාවර ආදායම් වර්ධනයක් අත්කර ගනිමින් එහි පාරිභෝගික සේවා පදනම පුළුල් කර ඇත. සමාගම ප්‍රමුඛ පෙළේ බැංකු, රක්ෂණ සමාගම්, මුල්‍ය සමාගම්, පුද්ගලික රෝහල්, අධ්‍යාපන ආයතන, නිෂ්පාදන සමාගම්, සිල්ලර අංශය සහ අනෙකුත් ආයතන ඇතුළු පුළුල් පරාසයක ගනුදෙනුකරුවන්ට සේවය සපයයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *